Zakłady 1X2 u polskich bukmacherów. Co można obstawiać?

Zakłady 1X2 u polskich bukmacherów. Co takiego można obstawia? Sprawdźcie, czym jest handicap azjatycki i nie tylko! Oto garść przydatnych informacji dla wszystkich!

Zakłady 1X2 u polskich bukmacherów. Co można obstawiać?
Zakłady 1X2 u polskich bukmacherów. Co można obstawiać?

Zakład 1X2. Kilka słów wyjaśnienia

Jak zapewne większość z nas wie bukmacherka to nie tylko proste zakłady, które obstawiając na co dzień zawsze będą przynosiły nam zwycięstwo, a co za tym idzie zyski. Musimy nastawić się również na to, że zdarzy nam się jakaś porażka. Mamy bardzo duże pole manewru, jeśli chodzi o rodzaje zakładów, ponieważ typowanie konkretnych wyników to nie wszystko i w tej branży czeka na nas zdecydowanie więcej. Załóżmy, iż decydujemy się na zakłady 1X2 u bukmachera. W tym wypadku bierzemy pod uwagę również remis, a jeśli go obstawimy wygrywamy.

sts polski bukmacher bonus 29 pln
Kod promocyjny „BETONLINE” na bonus 29 PLN bez depozytu

Handicap azjatycki u bukmachera. Co to jest?

Istnieje także coś takiego jak DNB (Draw No Bet), a polega to na tym, że w przypadku, gdy postawimy na remis i takim wynikiem zakończy się spotkanie to nasza stawka zostanie nam zwrócona, a zakład po prostu będzie uznany za nieważny. Jednak ten rodzaj zakładu raczej nie jest dostępny u bukmacherów, ale możemy sami go wyprowadzić przy pomocy wzoru matematycznego. Taka operacja nazywana jest handicapem azjatyckim. Co to takiego? Może na pierwszy rzut oka będzie to skomplikowane, jednak w rzeczywistości wcale nie jest tak źle. Na początek weźmy sytuację, gdy mamy dwie drużyny, których poziom gry znacznie się różni.

Teraz chodzi o wyrównanie kursów, dlatego dodajemy lub odejmujemy konkretną liczbę bramek, a dopiero później obstawiamy kupon. Jednak chyba lepiej będzie wytłumaczyć to na konkretnym przykładzie. W przypadku, gdy na boisku spotykają się dwie drużyny i jedna jest gorsza od drugiej to tej słabszej celowo już na starcie daje się więcej bramek. W takiej sytuacji nawet, jeśli zwycięży drużyna mocniejsza kupon wygrywa typer, który właśnie dodał bramki słabszej drużynie. Można też zdecydować się na wariant, w którym odejmujemy bramki tej zdecydowanie lepszej drużynie. Tego typu zakłady najczęściej posiadają wyższe kursy niż klasyczne 1X2, dlatego Ci którzy mają większe doświadczenie decydują się właśnie na handicap.

Legalne karty przez internet, a wśród nich poker Texas Holdem? Tak, wszystko to jest dostępne na stronie www.STS.pl. Jak założyć na niej konto? Wystarczy kod promocyjny „BETONLINE„. ZOBACZ VIDEO:

Zakłady online 1X2 z podwójną szansą

Jeśli chodzi o zakłady 1X2 możemy wyróżnić jeszcze coś takiego jak podwójna szansa. W rzeczywistości daje nam to możliwość obstawianie podwójnego wyniku na to samo spotkanie przez co znacznie wzrasta nasza szansa na zwycięstwo. Obstawiając klasyczny zakład 1X2 tak naprawdę mamy tylko 33% szans na sukces. Mamy tutaj kilka wariantów – możemy postawić jednocześnie na remis i wygraną gospodarzy, remis i wygraną gości lub zwycięstwo gospodarzy albo gości. Jak możemy zauważyć pokrywają się dwa możliwe wyniki spotkania. Zwiększa to oczywiście nasze szanse, jednak musimy liczyć się z tym, że kurs będzie niższy.

Warto wspomnieć o tym, iż kursy 1X2 nie są zbyt popularne wśród typerów, ponieważ mają one niskie kursy w porównaniu z innymi typami zakładów (można to sprawdzić wchodząc na dowolną stronę typerską, na przykład www.eFortuna.pl). Ponadto trzeba poświecić na nie wiele czasu, ponieważ możemy je skutecznie obstawiać tylko wtedy, gdy znamy dokładną historię spotkań i formę danego zespołu. Jednak jak wiadomo jest to indywidualny wybór w zależności od tego kto jaką formę preferuje. Dużo zależy też od tego jaki jest nasz aktualny budżet.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. EQK. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułBetclic – bonusy, opinie, oferta zakładów
Następny artykułCzy wirtualne gry Betfan to dobra opcja dla typerów?
Skromny typer, który nie lubi pisać na swój temat, za to kocha obstawianie i to o każdej porze dnia i nocy. Piszę o legalnych bukach, ciekawych promocjach i bonusach. Mam nadzieję, że nie będziecie się ze mną nudzić! :)