Tak legalnym bukmacherom upłynął rok 2020. Branża w dobie pandemii

Według branżowego podsumowania roku 2020, opublikowanego przez serwis najlepsibukmacherzy.pl, największy udział w polskim rynku zakładów wzajemnych nadal posiada STS. Za plecami wieloletniego hegemona wciąż plasuje się Fortuna, a podium zamyka forBET. Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na branży, ale obroty legalnych buków w porównaniu z rokiem 2019 i tak wzrosły.

Tak legalnym bukmacherom upłynął rok 2020. Branża w dobie pandemii

STS i Fortuna poza zasięgiem

45,8 proc. – taki jest udział operatora STS w krajowym rynku zakładów bukmacherskich. Co ważne, Mateusz Juroszek i spółka w 2020 roku umocnili swoją niezachwianą pozycję. Tymczasem stan posiadania drugiej na liście Fortuny zmalał z imponujących 30,9 proc. do wciąż robiących olbrzymie wrażenie 27,8 proc. Pozostałe podmioty dzielą pomiędzy sobą niewiele ponad ćwiartkę bukmacherskiego tortu. Największy kęs przypadł firmie forBET (6,6 proc), a największy wzrost (z 1,7 do 4,2 proc.) zanotował w ubiegłym roku Betclic, który tym samym stał się czwartą siłą bukmacherską w Polsce.

Legalni bukmacherzy – udział w polskim rynku

Bukmacher20202019
STS45,8 proc.45,1 proc.
Fortuna27,8 proc.30,9 proc.
forBET6,6 proc.6,0 proc.
Betclic4,2 proc.1,7 proc.
LV BET2,7 proc.3,5 proc.
BETFAN2,6 proc.1,6 proc.
Totolotek2,3 proc.4,6 proc.
TOTALbet2,2 proc.1,6 proc.
eTOTO2,0 proc.2,2 proc.
Pozostali3,7 proc.2,9 proc.

Czy da się zagrozić liderowi branży bukmacherskiej?

Fortuna posiada niemal 30-procentowy udział w polskim rynku zakładów wzajemnych, ale nadal daleko jej do lidera, czyli STS. 18 punktów procentowych to oczywiście strata możliwa do odrobienia, lecz w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy będzie o to niezwykle trudno, gdyż STS nie osiada na laurach i w ostatnim czasie powiększył przewagę nad konkurencją. Fortunie ciężko jednak zarzucić bierność. Bukmacher przedłużył kilka umów sponsorskich, a dodatkowo nawiązał współpracę z federacją KSW i został sponsorem tytularnym piłkarskiego Pucharu Polski. Poza tym firma angażowała się w akcje charytatywne oraz dbała o dobry PR i ciekawe oferty powitalne. Na wyróżnienie zasługuje np. akcja z okazji startu nowego sezonu Fortuna 1. ligi, polegająca na tym, że w punktach naziemnych można było otrzymać kartę programu Fortuna Klub Plus z herbem swojej drużyny.

COVID-19 a obroty legalnych bukmacherów

W marcu 2020 roku najważniejsze rozgrywki i najlepsze ligi sportowe zatrzymały się z powodu pandemii koronawirusa, ale reakcja bukmacherów na pandemię okazała się podręcznikowa. Żeby nie stracić klientów i zminimalizować ewentualne straty, operatorzy przekierowali zainteresowanie typerów na e-sport, sporty wirtualne oraz dyscypliny i ligi, w których rozgrywek nie wstrzymano, a które w normalnych okolicznościach nie miałyby prawa szerzej zaistnieć w świadomości klientów. W efekcie tego obroty buków za rok 2020 wyniosły 7,2 mld złotych, co jest sumą o 0,5 mld zł wyższą niż w roku 2019.

Przyszłość bukmacherki w jasnych barwach

Branża bukmacherska z roku na rok rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości coś się pod tym względem zmieniło. Na polskim rynku pojawiają się kolejni legalni operatorzy, a zbliżające się takie przesunięte z ubiegłego roku zmagania, jak Euro 2020 czy Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio sprawiają, że okazji do obstawiania będzie jeszcze więcej.Co jeszcze działo się w 2020 roku w branży zakładów bukmacherskich? Pełne podsumowanie znajdziesz tutaj.

5 / 5. Ocen: 4

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułDarmowe transmisje meczów u bukmacherów online
Następny artykułBonusy powitalne u polskich bukmacherów – gdzie najlepsze?
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.