Obstawianie stacjonarne i online – porównanie gdzie lepiej typować?

Bukmacherzy w Polsce działają na dwa sposoby. Swoją działalność prowadzą stacjonarnie, w specjalnie do tego przygotowanych lokalach, oraz Internetowo – w swoich własnych serwisach bukmacherskich. Choć Internet już dawno zaczął wieść prym wśród nowych obstawiających i to za jego pośrednictwem obstawia się dziś zdecydowanie najwięcej meczów, punkty stacjonarne również znajdują swoich zwolenników.

gdzie typować mecze
Obstawianie stacjonarne i online – porównanie gdzie lepiej typować?

Dziś skupimy się na porównaniu punktów stacjonarnych z serwisami internetowymi polskich bukmacherów. Podpowiemy, gdzie najlepiej obstawiać, a jednocześnie wskażemy tych bukmacherów, którzy na obu tych polach radzą sobie obiektywnie najlepiej.

Dlaczego warto typować zakłądy bukmacherskie stacjonarnie?

Zakłady bukmacherskie w lokalach naziemnych wciąż cieszą się olbrzymią popularnością – dowodem, na co mogą być, chociażby tłumy ludzi odwiedzających je w czasie większych imprez sportowych. Typowaniu w ich obrębie towarzyszy mnóstwo zalet, które odczują również osoby typujące… internetowo.

Tą podstawową jest możliwość typowania za gotówkę i zasilania nią swojego wirtualnego konta w serwisie internetowym. Tak naprawdę więc lokale naziemne mogą pełnić funkcję dodatkowej formy płatności. Lokale stacjonarne starają się prezentować pełną ofertę bukmachera. Oczywiście w granicach swoich możliwości.

Rzeczą kluczową w bukmacherskich punktach naziemnych jest jednak społeczność, która je odwiedza. Znacznie lepiej typuje się w towarzystwie innych, a wspólne obstawianie tych samych meczów może prowadzić do wymiany zdań i do trafniejszej analizy bukmacherskiej. W rezultacie więc możemy liczyć na częstsze wygrane. W lokalach stacjonarnych czas możemy spędzać nie tylko obstawiając. W większości z nich znajdziemy bowiem telewizor, dzięki któremu obejrzymy mecze na żywo.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Punkty naziemne polskich bukmacherów przykuwają uwagę również swoją ofertą promocyjną, która celuje w docenianie regularnego obstawiania i zachęcanie klientów do kolejnych wizyt.

Warto wiedzieć: do obstawiania stacjonarnego nie możemy podchodzić całkowicie bezkrytycznie. Zwłaszcza że nie brakuje w nim wad. Odczujemy je przede wszystkim wtedy, gdy będziemy chcieli obstawiać mecze na żywo (lokale stacjonarne są dostępne wyłącznie w określonych godzinach – zazwyczaj zamykają się przed 20:00, co blokuje dostęp do większości najciekawszych spotkań piłkarskich) lub typować usługi dodatkowe (tych w zdecydowanej większości lokali naziemnych po prostu nie ma).

polski bukmacher bez podatku
Betfan kod promocyjny na darmowy bonus bez ryzyka

A może lepiej zainwestować w zakłady bukmacherskie online?

Bukmacherskie serwisy internetowe działają podobnie do lokali stacjonarnych. Z tym jednak, że obsługujemy je w całości samodzielnie – bez możliwości skorzystania z bezpośredniej pomocy pracownika i bez konieczności realizowania zakładów przy jego udziale. Poniżej przedstawiamy te aspekty, w których różnią się one od lokali stacjonarnych.

  • Dostępne metody wpłaty – w lokalach stacjonarnych typować możemy przy użyciu gotówki (jedyne miejsce na to) lub karty. W serwisach internetowych mamy zaś do dyspozycji wiele innych metod płatności (w tym portfele elektroniczne czy systemy szybkich płatności).
  • Oferta promocyjna – punkty naziemne skupiają się na ofercie bonusowej dla stałych i regularnych obstawiających. W serwisach internetowych bukmacherzy online kładą zaś nacisk na przekonywanie do rejestracji i właśnie na nowych użytkowników.
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet
  • Dostępne elementy oferty. W przypadku serwisów internetowych mamy dostęp do pełnej i niczym nieskrępowanej oferty każdego z bukmacherów. Punkty stacjonarne nie dają nam możliwości obstawiania usług dodatkowych (w większości z nich sporty wirtualne i gry karciane są po prostu niedostępne), ale też prezentują ograniczoną ofertę LIVE (głównie ze względu na godziny otwarcia).
  • Wygoda obstawiania. W serwisach internetowych obstawiać możemy z dowolnego miejsca na świecie, wybierając każdego z bukmacherów – również tych, którzy nie działają w naszej okolicy. W punktach naziemnych musimy stawić się osobiście – muszą one więc znajdować się blisko miejsca naszego zamieszkania.

Najlepsi bukmacherzy starają się namawiać do korzystania ze swojej oferty tak stacjonarnie, jak i internetowo. Obie te formy typowania mają swoje zalety, dlatego też nie powinniśmy ograniczać się tylko do jednej z nich. Zwłaszcza jeśli nie mamy preferowanej przez siebie opcji, a skłaniamy się ku obu z nich i dostrzegamy w nich zalety, które przekonują nas właśnie do nich.

gry hazardowe legalnie w polsce
Legalne gry hazardowe w Polsce – Bonus w STS online

Bukmacherzy działający w obu tych formach

Faktem jest, że każdy bukmacher działający stacjonarnie prowadzi też swoją działalność online. Nie każdy jednak, którego znaleźć można w Internecie posiada swoje punkty stacjonarne. Którzy bukmacherzy w Polsce pozwalają więc na skorzystanie z ich usług na oba wspomniane sposoby?

Na polu mieszanej formy działalności zdecydowanie królują dwie najlepsze firmy bukmacherskie w Polsce – STS i Fortuna, którzy posiadają w naszym kraju zdecydowanie najwięcej lokali stacjonarnych, rozsianych po każdym z województw. STS ma więcej swoich własnych punktów. Fortuna zaś wiele spośród swoich wynajmuje, organizując je w lokalach innych przedsiębiorców (nie powiązanych z branżą zakładów wzajemnych). Jeżeli chodzi o wyposażenie lokali, tutaj króluje STS. W wielu jego punktach znajdziemy nie tylko supernowoczesne terminale do obstawiania, ale też system klimatyzacji, który pozwala czuć się lepiej. STS w niektórych punktach pozwala na obstawianie sportów wirtualnych. Fortuna rewanżuje się nieco swoją ofertą bonusową – z jej programu lojalnościowego możemy korzystać symultanicznie w punktach naziemnych i serwisie internetowym. Dzięki temu sami możemy wybrać, gdzie w danym momencie będziemy obstawiać – bez martwienia się o to, że nie będziemy na tym zyskiwać.

STS przez internet i eFortuna online nie są jedynymi bukmacherami, których lokale stacjonarne znaleźć możemy w wielu polskich miastach. Stacjonarnie działają również firmy Betfan, forBET oraz LVBet. Swoją własną licencję na prowadzenie swojej działalności właśnie w formie stacjonarnej posiadają również nowicjusze – Superbet oraz GO Bet. Oznacza to, że nawet nowi polscy bukmacherzy widzą potencjał w prowadzeniu tego typu placówek. 

4.8 / 5. Ocen: 5

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułWimbledon bez punktów rankingowych. Kto straci, a kto zyska na tej decyzji?
Następny artykułCzy FC Barcelona wróci na szczyt w rozgrywkach La Liga?
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.