Obstawianie meczów Ekstraklasy – poradnik jak nie przegrać

Rozgrywki polskiej Ekstraklasy są czymś, na obstawianie czego w naszym kraju decyduje się zdecydowana większość typujących. Nic więc dziwnego, że bukmacherzy online to właśnie te rozgrywki stawiają w centrum swojej oferty na zakłady bukmacherskie. Typy na Ekstraklasę obstawia się wszędzie – jak jednak statystyki mówią, w większości przypadków bez większych sukcesów na tym polu. My w naszym poradniku będziemy się starali nieco odwrócić te statystyki. Postaramy się doradzić, w jaki sposób obstawiać Ekstraklasę i na co w jej obrębie tak właściwie powinniśmy stawiać, by cieszyć się jak największymi wygranymi.

Obstawianie meczów Ekstraklasy
Obstawianie meczów Ekstraklasy – poradnik jak nie przegrać

Złote zasady obstawiania polskiej Ekstraklasy

Obstawianie polskiej Ekstraklasy wydaje się być banalnie proste. Takie w rzeczywistości jest – jeśli oczywiście nie liczymy na jak najwięcej wygranych, a robimy to wyłącznie dla zabawy, bazując przy tym na intuicji czy sympatiach klubowych. Jeśli jednak chcemy obstawiać i wygrywać, będziemy musieli podejść do tego w zgoła odmienny sposób – biorąc pod uwagę wiele czynników, które mogą mieć wpływ tak na przebieg konkretnego spotkania, jak i na kształt naszego kuponu. Poniżej przedstawiamy kilka złotych zasad, a zatem najważniejszych akcji, których powinniśmy się podjąć w drodze ku wygranym kuponom.

  • Zacznijmy od zaznajomienia się z sytuacją w tabeli. Zanim w ogóle zaczniemy obstawiać, poznajmy specyfikę Ekstraklasy. Musimy przyswoić sobie, że najważniejsze miejsca w niej to trzy pierwsze na podium (pierwsze daje udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów, drugie i trzecie zapewniają takowy w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy), ale i trzy ostatnie, z których drużyny spadają do 1. Ligi. Aktualna sytuacja w lidze pozwoli nam rozeznać się w tym, które zespoły celują w pierwsze lokaty, a które – starają się uniknąć tych ostatnich.
  • Przeanalizujmy każdy z zespołów. Jeśli nasze zakłady planujemy realizować w obrębie całej Ekstraklasy, koniecznie zajmijmy się analizą każdego zespołu z osobna. Wskazanie ich mocnych i słabych stron, ale też poznanie formy oraz passy sprawi, że będziemy mieli większą świadomość co do ich siły.
  • Zestawmy ze sobą statystyki H2H. Przechodząc do obstawiania konkretnego meczu, koniecznie spójrzmy na statystyki spotkań bezpośrednich. Co ważne, najlepsi bukmacherzy online w Polsce pozwalają to zrobić bez potrzeby opuszczania ich serwisów internetowych. Skorzystajmy z tego.
  • Nie polegajmy na intuicji – ta często zawodzi. Tylko fakty, analiza i statystyki są w stanie dostarczyć nam takich informacji, które rzeczywiście przełożą się na nasz sukces w obstawianiu.
  • Nie dajmy się emocjom. Jeśli kibicujemy wybranej drużynie polskiej Ekstraklasy, zapewne nie powinniśmy obstawiać jej meczów. Przynajmniej nie z nadzieją na sukces. Sympatie klubowe często przysłaniają nam logikę i każą wierzyć w “nasz” zespół.
  • Przejrzyjmy kursy bukmacherskie. Sami bukmacherzy online wyrażają w nich własne typy na każde kolejne spotkanie. Mniejszy kurs oznacza, że mniej możemy zyskać – przypisany jest więc zwykle do faworyta i drużyny, która zapewne zapewni nam wygraną. Wyższy kurs to też mniejsze prawdopodobieństwo wygranej. Oczywiście nie oznacza to tego, że na dany rynek nie powinniśmy stawiać.
  • Nie stawiajmy tylko na wynik. Jak niżej wymieniamy, istnieje wiele innych ciekawych zdarzeń, na które możemy, a często i powinniśmy postawić.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Na co powinniśmy stawiać w Polskiej Ekstraklasie?

Obstawianie Ekstraklasy, ale i ogólniej – piłki nożnej – nie musi koniecznie wiązać się wyłącznie ze wskazywaniem wyniku konkretnego spotkania sportowego. Choć jest to zdecydowanie najpopularniejsza opcja, a bukmacherzy online traktują ją jako tę standardową (znajdującą się na stronach głównych i ofertowych), tak naprawdę możemy stawiać na masę innych zdarzeń. Jedną z naszych porad na obstawianie Ekstraklasy jest lawirowanie właśnie pomiędzy różnymi zdarzeniami. Zwłaszcza wtedy, gdy te główne nie oferują dla nas atrakcyjnych kursów. Jakie zdarzenia powinniśmy mieć na uwadze chcąc typować Ekstraklasę? Przede wszystkim te:

  • zabezpieczające nasz zakład – jeśli nie jesteśmy pewni co do naszego wyboru, powinniśmy wybrać rynek minimalizujący ryzyko. Stawiając na przykład zakład bez remisu, dajemy sobie 50% szans na sukces – podobnie, jak w przypadku zakładu typu “podwójna szansa”,
  • zwiększające ryzyko – jeśli mamy ochotę na wyższą wygraną, zawsze możemy w tym celu podnieść ryzyko – na przykład stawiając na dokładny wynik w konkretnym spotkaniu sportowym,
  • stawiające na statystykę – zakłady typu “poniżej/powyżej” mogą dotyczyć praktycznie każdej statystyki. Najlepsi bukmacherzy online w Polsce potrafią oddawać nam ich do dyspozycji nawet kilkaset.

Naszym zdaniem nie warto zamykać się w obrębie jednego rynku na zakłady bukmacherskie. Znacznie bardziej opłaca się sięgać po różne, zależnie od konkretnego spotkania.

Jaki bukmacher?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynków 🎪Fortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Skąd brać sprawdzone typy na Ekstraklasę?

Tworząc własne typy na Ekstraklasę możemy podążać za wyżej wspomnianymi zasadami, by osiągnąć sukces i po prostu typować z większym prawdopodobieństwem wygranej. Typy dnia nie musimy jednak tworzyć w pełni samodzielnie. Zawsze możemy przy tym sięgnąć po typy bukmacherskie stworzone przez innych obstawiających (i nie tylko) – pod warunkiem, że jesteśmy w stanie uwiarygodnić ich źródło, a one same będą poparte odpowiednio wnikliwą analizą. Nie polegajmy na typach wskazujących faworyta bez słowa wyjaśnienia w jego kwestii. 

Najlepszym źródłem typów bukmacherskich – mimo, że nie typowo bukmacherskim – są studia analityczne, organizowane przed i po zakończeniu meczów Ekstraklasy, ale też w ich przerwie. Można z nich wynieść mnóstwo ciekawej wiedzy, w dodatku pochodzącej od ekspertów w branży (których wiarygodności nie musimy w żaden sposób weryfikować). Bardzo dobrym jej źródłem są również internetowe serwisy o tematyce bukmacherskiej – w szczególności te publikujące analizy nadchodzących meczów. W razie potrzeby i chęci, zawsze możemy też sięgnąć po bukmacherskie fora dyskusyjne. Co ciekawe, niektórzy bukmacherzy online (w tym popularna Fortuna) sami w sobie dają do takich dostęp. STS zaś pozwana na skorzystanie z czatu online, na którym również często można natknąć się na takowe.

5 / 5. Ocen: 55

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułTransmisje spotkań sportowych w Bwin TV – co można u niego oglądać?
Następny artykułJak sprawdzić kupon STS przez internet?
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.