Obstawianie kuponów bukmacherskich – jak skutecznie typować?

Wiele osób chcących podreperować domowy budżet lub po prostu takich, które mają w sobie żyłkę hazardzisty, na jakimś etapie swojego życia zainteresuje się zakładami bukmacherskimi. Typerzy szukają najbardziej opłacalnych kuponów, aby osiągnąć największą wygraną. Obstawianie to ciągłe śledzenie wyników, analizowanie formy poszczególnych zawodników i zespołów. Częste jest również podglądanie, jak obstawiają inni. Obstawianie kuponu, który przyniesie krocie, nie jest rzeczą niemożliwą. Zdarza się, ale nie jest to proste. Na obstawianie kuponów bukmacherskich składa się wiele czynników, a ewentualna wygrana zależy od mnóstwa niuansów.

jak obstawiać kupony bukmacherskie

Dobry gracz, który „siedzi” w bukmacherce już jakiś czas, jest w stanie zarobić pewne pieniądze. Hazard jednak nigdy nie powinien być jedynym źródłem dochodu i sposobem na życie. Potrafi ciągnąć, warto więc dostrzec moment, w którym powinniśmy odpuścić. Główny cel to zabawa. Pieniądze to tylko miły dodatek. Oczywiście, gwarancji na wygraną nie ma nigdy. Nie istnieją „pewne” obstawienia. Jeżeli ktoś opowiada bzdury o pewniakach, z pewnością ponosi go fantazja. Nic nie zastąpi samodzielnej analizy danego spotkania i wszystkich czynników mogących wpłynąć na naszą ewentualną wygraną. Śledzenie kursów ułatwia zadanie.

Obstawianie kuponów bukmacherskich. Jak to działa?

Przychodząc do bukmachera w punkcie stacjonarnym, musimy podać zdarzenie, które chcielibyśmy wytypować oraz stawkę, którą będziemy grać. Wpłacając gotówkę, jednocześnie akceptujemy regulamin zakładu bukmacherskiego. Warto o tym pamiętać. Większość osób nie zaprząta sobie tym głowy. To błąd! W punkcie dostajemy wydruk, to kupon na zakłady bukmacherskie. Jest to coś w rodzaju paragonu lub kuponu Lotto. Jest on dowodem na to, że zawarliśmy umowę z bukmacherem. Polega ona na tym, że firma zobowiązuje się do wypłaty nagrody, jeśli nasze typy na kuponie zostaną zakwalifikowane jako wygrane. Prócz Twoich obstawień, na kuponie znajduje się:

  • data wydarzenia
  • kurs ogólny kuponu
  • kurs pojedynczych zdarzeń
  • podatek
  • stawka
  • wysokość potencjalnej wygranej

Papierowy kupon STS czy innego bukmachera jest podstawą do odbioru wygranej w punkcie stacjonarnym. Pamiętajmy, że na odbiór wygranej jest ograniczony czas. Jednocześnie kwestią, którą trzeba mieć na uwadze, jest to, że zawierając zakłady wzajemne, musimy liczyć się z koniecznością opłacenia podatku obrotowego i dochodowego.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Prócz wersji papierowej, można też wygenerować kupon online. Jest on elektronicznym zapisem w bazie danych firmy bukmacherskiej. Wtedy jednak możemy utracić dostęp do wcześniejszych zakładów. Bukmacher może ustawić widok historii obstawień do np. dwóch miesięcy. Wcześniejsze kupony bukmacherskie, choć niewidoczne, nigdy nie powinny zostać usunięte przez bukmachera. W przypadku sporów to jedyny dowód zawarcia zakładu. Należy traktować każdy kupon jako swoistą umowę, bo tym właśnie jest. Sytuacje, w których nieuczciwy bukmacher doprowadził do „zaginięcia” kuponu jakiegoś gracza są sporadyczne.

Rodzaje kuponów bukmacherskich:

Początkujący gracz prawdopodobnie zacznie typowanie od którejś z bardzo popularnych dyscyplin, takich jak np. piłka nożna. Wzrok kierujemy na lepsze kursy albo zawierzamy płatnym typom bukmacherskim, co jest błędem. Dzieje się tak, ponieważ gracz ma małe doświadczenie i nie do końca orientuje się, o co chodzi w tych wszystkich systemach gier oraz kuponach. Poznając rodzaje kuponów, dajemy sobie szansę na wytypowanie lepszych zdarzeń i bardziej skuteczne obstawianie.

Zakład pojedynczy, czyli popularny singiel.

To kupon, który dotyczy tylko jednego, konkretnego wydarzenia sportowego. Jeśli słyszycie, że ktoś puścił singla, to chodzi właśnie o taki kupon. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj kuponu. Powód jest prosty. Szansa na wygraną wynosi 50%. W piłce nożnej, gdzie możliwe są trzy rozstrzygnięcia, szanse na wygraną maleją do 33,3%. Ten typ zakładu jest zalecany dla graczy, dysponujących większym kapitałem.

Zakład podwójny (double) i potrójny (treble).

Double to kupon, w którym znajdziemy dwa typy, z dwóch różnych wydarzeń. By mówić o wygranej, oba wybory muszą być wytypowane prawidłowo. W porównaniu do singla, szanse na wygraną są znacznie mniejsze.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Treble to kupon, na którym występują trzy wybory, z trzech wydarzeń. Jak wyżej, żeby wygrać kupon, trzeba pomyślnie obstawić wszystkie typy. Szansa na wygraną jest jeszcze mniejsza niż w przypadku doubla.

Zakłady akumulowane. Popularne AKO.

Taki kupon zawiera nie mniej niż dwa zdarzenia. Jeżeli dany bukmacher nie ma limitu na maksymalną liczbę zakładów na jednej taśmie, możemy sobie na takim kuponie wytypować nawet kilkanaście lub więcej zakładów. Takich kuponów dotyczą zakłady standardowe, czyli takie, w których typy sprowadzają się do wygranej, przegranej, bądź remisu. Wygrywając zakład AKO, bardzo często gracz jest pod wrażeniem. Im więcej zakładów na taśmie, tym mniejsza szansa na wygraną. Początkujący gracze po wygranej, często obstawiają ponownie. Nie grają jednak długo. Kupon AKO to raczej zabawa. Starzy wyjadacze się w to nie bawią. Na dłuższą metę, nie jest to opłacalne.

Zakłady blokowe.

Wielu graczy, którzy obstawiają od niedawna, myli zakłady blokowe z zakładem systemowym. Nie jest to jednak to samo, choć to tak naprawdę swoje odpowiedniki. Kupon blokowy to możliwość stworzenia zakładu, na którym możemy obstawiać wiele różnych wydarzeń sportowych. Istotne jest to, że mamy wówczas możliwość wygranej, w przypadku, gdy któryś z typów nie wejdzie. Zakłady bukmacherskie, czyli właśnie kupony blokowe to jednak narzędzie dla doświadczonych graczy. Początkujący powinni skupić się na powyższych rodzajach kuponów. Mniejsza popularność zakładów blokowych spowodowana jest też tym, że wymagana jest tu pewna znajomość zagadnień matematycznych. Kupon blokowy umożliwia osiąganie wyższych wygranych niż opisany poniżej zakład systemowy.

sts polski bukmacher bonus 29 pln
Kod promocyjny „BETONLINE” na bonus 29 PLN bez depozytu

Zakłady systemowe

Niektórzy nazywają je rozpisami. Decydując się na taką formę zakładu, wybieramy kilka spotkań, które nas interesują, po czym tworzymy z nich różne kombinacje. Wygraną zgarniamy w chwili, gdy wszystkie stworzone przez nas kombinacje okażą się prawidłowe. Wygrywamy również wtedy, gdy w jakimś miejscu popełniliśmy błąd. Wówczas wygrana dotyczy tych kombinacji, które obstawiliśmy prawidłowo.

Obstawianie na żywo, czyli zakłady live.

Cieszą się coraz większą popularnością. Ich zaletą jest to, że obstawić możemy w trakcie zdarzenia i dodatkowo na bieżąco śledzić wynik. Dobrą praktyką niektórych bukmacherów jest udostępnianie graczom darmowych transmisji wydarzeń sportowych, które są przedmiotem zakładu. Z racji tego, że analiza przebiega na bieżąco, w czasie rzeczywistym wymagane jest wielkie doświadczenie gracza. Na podstawie swoich dotychczasowych obstawień i informacji zgromadzonych przez lata grania, jest on w stanie podjąć decyzje w kilka sekund. Przydaję się tu wiedza, intuicja i solidna dawka szczęścia. Jeśli wszystko ze sobą zagra, gracz może liczyć na naprawdę wysoką wygraną. Nie ma się jednak co łudzić. Nikt nie osiągnie tu jakiegoś spektakularnego sukcesu, przychodząc o tak „z ulicy”. W tym przypadku lata praktyki robią swoje.

Typowanie w zakładach bukmacherskich

Tworzenie kuponów bukmacherskich to proces złożony. Warto mieć świadomość niuansów, które mogą potem działać na naszą niekorzyść. Uczmy się na cudzych błędach, nie swoich. Pozwoli to zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. Na początek zacznijmy od czegoś prostego, gdy już poczujemy się pewniej, możemy zawierać bardziej komplikowane zakłady.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kupony nie powinny być długie. Chodzi o to, żeby nie umieszczać na nich np. kilkunastu zdarzeń. Wtedy szansa porażki jest wielka. Wyobraźmy sobie nasze rozgoryczenie, gdyby okazało się, że na dziesięć lub dwadzieścia zdarzeń, tylko jedno nie weszło. Zawsze miejmy na uwadze to, że obstawiamy wyniki wydarzeń sportowych, a jak wiemy pięknem sportu, jest jego nieprzewidywalność.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zacznijmy od zaledwie kilku zdarzeń z dyscyplin, które dobrze znamy. Jeśli wiemy o nich naprawdę dużo, znacząco zwiększamy swoje szanse na wytypowanie prawidłowego wyniku. Próba obstawiania czegokolwiek „jak leci” raczej nie jest dobrym pomysłem. Trudno mówić w takim przypadku o skuteczności. Jeśli znamy się na jakiejś lidze, skupmy na tym całą uwagę, a może przyniesie to wymierne korzyści.

Kolejna zasada to brak pośpiechu. Dajmy sobie czas na analizę i prześledzenie wcześniejszych zdarzeń. To pozwoli nam podejmować rozsądniejsze decyzje w naszych typach. Obstawianie na „chybił trafił” to strata pieniędzy i czasu. Wszystkie typy, jakie umieścimy na kuponie, powinny być przemyślane i starannie zaplanowane. Sprawdzając, co na dany temat mówią eksperci, dodatkowo zwiększa nasze szanse na wygraną. Zawsze jednak powinna towarzyszyć nam myśl, że w bukmacherce nie ma pewniaków. Nikt nie da nam nic za darmo.

Wisienka na torcie, czyli rozliczanie kuponu.

Gdy już przeszliśmy przez wszystkie zawiłości obstawiania, stworzyliśmy kupon i typowane zdarzenie się odbyło, przychodzi pora na rozliczenie kuponu bukmacherskiego. Dzieje się to zazwyczaj kwadrans od zakończenia ostatniego zdarzenia na kuponie. Kupony live rozliczane są na bieżąco przez wystawiającego zakłady.

ewinner typowanie online
Zakłady bukmacherskie eWinner – nowe bonus dla graczy

W pewnych sytuacjach rozliczenie następuje z opóźnieniem. Warto monitorować sytuację i po prostu przypomnieć o sobie. Dotyczy to zwłaszcza dyscyplin niszowych, w których dotarcie do oficjalnych wyników może czasem trochę potrwać. Często nawet kilka godzin. Co ciekawe, jeśli gracz zna wynik wcześniej, może przekazać tę informację bukmacherowi, podając oczywiście źródło w celu weryfikacji prawdziwości tejże informacji.

Do rozliczenia kuponu potrzebny jest zawsze tylko oficjalny wynik. Można go znaleźć na oficjalnych witrynach turniejów lub interesujących nas lig. Bukmacherzy zwykle wysyłają powiadomienia o rozliczeniu kuponu drogą elektroniczną lub za pomocą SMS.

Dobrze wyrobić w sobie nawyk sprawdzenia wyniku. Zawsze może zdarzyć się pomyłka, zwłaszcza w przypadku dyscyplin niszowych. By odebrać wygraną w stacjonarnym punkcie, powinniśmy się tam zjawić w ciągu 30 dni. Przynajmniej w większości przypadków tak to właśnie wygląda. Jeśli wykryjemy błąd, mamy prawo — tak jak w przypadku każdej innej usługi — do złożenia reklamacji.

5 / 5. Ocen: 5

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułFame MMA 11 Typy: Borys Mańkowski – Norman Parke
Następny artykułKupony AKO – czym są i czy warto je obstawiać?
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.