Jak obstawiać żużel w zakładach bukmacherskich?

Żużel na niemal całym świecie uchodzi za bardzo niszowy sport – w bardzo niewielu jego zakątkach można znaleźć nie tylko kibiców, którzy by się nim interesowali, ale i drużyny, które by brały udział w jego rozgrywkach. Sytuacja w Polsce przedstawia się zgoła inaczej, a żużel w każdej lidze przyciąga do siebie rzesze spragnionych emocji kibiców. Jest sportem pełnym walki, dynamizmu oraz wspomnianych emocji, ale też utalentowanych sportowców, którzy walczą do ostatniej kropli krwi. Z uwagi na zainteresowanie nim na terenie polski (ale, jak udowodnimy poniżej, nie tylko) żużel znajduje się w ofercie wielu legalnych bukmacherów działających w naszym kraju. Jak jednak go obstawiać, by być w tym skutecznym i zarabiać na kolejnych wyścigach? Na tym skupimy się w naszym artykule.

żużel jak obstawiać u bukmachera
Jak skutecznie obstawiać żużel w zakładach bukmacherskich?

Żużel u bukmacherów – jakie są najlepsze ligi i najważniejsze wydarzenia?

Osoby, które uważają żużel za słabo wspierany i mało rozpowszechniony sport mogą bardzo się zdziwić po spojrzeniu na ilość rozgrywek dostępnych w jego ramach. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na najlepsze ligi żużlowe w Europie, do których zaliczają się:

 • polska Ekstraliga,
 • szwedzka Eliteserien,
 • angielskie Premiership,
 • duńska Super Liga.

Oczywiście nie samymi ligami żużel żyje – regularnie rozgrywane są bowiem również turnieje międzynarodowe, z których najpopularniejsze to:

 • Speedway Grand Prix (SGP) – najważniejsza impreza, w której biorą udział najlepsi zawodnicy z całego świata,
 • Speedway Euro Championship (SEC) – cykl rozgrywek europejskich, skupiający wokół siebie najlepszych zawodników ze Starego Kontynentu,
 • Speedway Best Pairs – mistrzostwa par żużlowych, w których (jak sama nazwa sugeruje) biorą udział nie pojedynczy zawodnicy, ale ich pary,
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

To jednak nie wszystko. Poza tymi turniejami, które są skierowane do zawodników dorosłych, organizowane są mistrzostwa juniorów, które też cieszą się sporym zainteresowaniem.

Jak typować żużel u najlepszych bukmacherów

Już na pierwszy rzut oka widać, że obstawianie żużla w znacznym stopniu różni się od stawiania na jakikolwiek inny sport. Rzeczą absolutnie podstawową jest tutaj zapoznanie się z głównymi zasadami tego sportu – dopiero znając je możemy zwracać uwagę na inne rzeczy. Do podstaw należy to, aby:

 • sprawdzić formę danych zawodników – w obrębie krótkiego wywiadu, którego powinniśmy się dopuścić, powinna być analiza poprzednich wyścigów zawodnika, który nas interesuje, w tym sprawdzenie tego, czy dobrze radzi sobie na danym torze; jedni zawodnicy preferują tory przyczepne, inni twarde – to samo tyczy się z szerokością tras; właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na relację zawodnik – tor, również jeśli obstawia się turniej par;
 • zweryfikować tor, na którym będzie się rozgrywał wyścig – nie tylko zadbajmy o sprawdzenie, czy jest on dopasowany pod zawodnika (wspomnieliśmy o tym powyżej), ale też który zawodnik będzie jechał „u siebie”; zazwyczaj tory w rodzinnych miastach są dostosowane typowo pod potrzeby zawodników danej drużyny – to oni będą mieli na nich największą przewagę;
 • nie obstawiać za wcześnie – często warto jest poczekać z obstawieniem do dnia zawodów; żużlowcy często mają bardzo napięty grafik, a w tym dość niebezpiecznym sporcie o kontuzję nie jest ciężko – nie możemy zostać przez nią zaskoczeni, gdyż często wykluczają one kluczowych zawodników z zawodu, zmniejszając jednocześnie nasze szanse na sukces;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
 • zwracać uwagę na pole position – pozycja startowa potrafi sporo namieszać, a często może się okazać bardziej lub mniej korzystna;
 • obstawiać tylko legalnie – zgodnie z nowelizację Ustawy Hazardowej z 2017 roku, tylko podmioty posiadające oficjalną licencję Ministerstwa Finansów mogą się uważać za legalnych bukmacherów i tylko u nich możemy grać w zgodzie z literą prawa.

Rodzaje zakładów na żużel u legalnych bukmacherów

Pod względem rodzaju zakładów na żużel mamy do czynienia z nieco inną sytuacją, aniżeli w przypadku innych sportów – wynika to przede wszystkim ze specyfiki tego sportu. Podstawą nadal jest postawienie na zwycięzcę – można wskazać zwycięzcę zarówno całego meczu (tutaj wskazuje się zazwyczaj całą drużynę), jak i pojedynczego biegu (tutaj jest różnie, choć zazwyczaj wskazuje się konkretnego zawodnika, który ukończy bieg na pierwszym miejscu). Możliwe jest też wskazanie liczby wygranych biegów przez zawodnika. Często mamy do czynienia również z zakładami typu powyżej / poniżej (czy dana drużyna przekroczy daną liczbę punktów w całym spotkaniu, czy też nie uda się jej to) oraz head-to-head (tutaj bierze się pod uwagę punktację indywidualną danego zawodnika).

U legalnych polskich bukmacherów często znajduje się miejsce na tak zwane zakłady specjalne, w których obstawia się między innymi wyniki biegów juniorskich czy też wskazywanie na to, czy żużlowiec zostanie wykluczony, albo też czy zdobędzie komplet punktów w czasie całego spotkania. Częstym zakładem specjalnym jest również taki wskazujący na zwycięzcę klasyfikacji końcowej, czy to w Grand Prix, czy też w innych turniejach (albo też ligach).

Oferty polskich bukmacherów na żużel

Wybierając bukmachera, u którego zainwestujemy w żużel musimy wychodzić z założenia, że nie u każdego znajdziemy pełną i kompletną ofertę, pokrywającą wszystkie popularne wydarzenia i ligi. Większość ludzi, którzy decydują się właśnie na obstawianie żużla w internecie zazwyczaj posiada konta u kilku bukmacherów i dobiera ich pod kątem konkretnych wydarzeń. Takie firmy jak STS czy Superbet mają w ofercie mnóstwo propozycji dla swoich klientów. Poniżej przedstawiamy ofertę kilku popularniejszych polskich operatorów, którzy nie dość, że posiadają w swojej ofercie żużel to jeszcze kuszą atrakcyjnymi bonusami i promocjami.

STS

STS (Star-Typ Sport) jest jednym z najstarszych bukmacherów w Polsce. Cieszy się największym zainteresowaniem w naszym kraju (obecnie posiadając prawie połowę rynku bukmacherskiego) głównie za sprawą swojej rozległej oferty, w obrębie której znajduje się również i żużel. Firma stara się podążać za najpopularniejszymi wydarzeniami w jego obrębie, w pełni pokrywając polską ligę oraz inne najpopularniejsze ligi z całej Europy. Kupony w STS na typowanie żużla są bardzo popularne, dzieje się to dzięki doskonałej ofercie ale również co raz lepszym promocjom i kursom.

sts polski bukmacher bonus 29 pln
Kod promocyjny „BETONLINE” na bonus 29 PLN bez depozytu

STS jest bukmacherem, który słynie z jasnych i klarownych zasad, również w kwestii promocji. Nowi użytkownicy mogą w nim liczyć na nawet 1200 złotych na start (podwojenie pierwszego depozytu, które trafia na saldo bonusowe i które trzeba obrócić), dając 30 złotych co tydzień za regularną grę, a także zapewniając ciekawy program partnerski, w którym po poleceniu tego bukmachera znajomemu zarówno my, jak i on otrzymamy 50 złotych na grę. Dodatkowo z kodem promocyjnym „BETONLINE” nowi gracze po rejestracji na www.STS.pl otrzymają aż 29 PLN bez depozytu na obstawianie żużla i innych sportów.

Betfan

Betfan jest polskim bukmacherem bardzo charakterystycznym, bo reklamowanym przez Mariusza Pudzianowskiego – jednego z najpopularniejszych polskich sportowców. Choć jest bukmacherem stosunkowo nowym na rynku (zwłaszcza porównując go z innymi firmami, których staż przekracza 20 lat), posiada bardzo dużą ofertę na żużel i świetne kursy na większość zawodników.

Podstawą wszelkich promocji u bukmachera Betfan jest tak zwany Pakiet Pudziana, dzięki któremu można zdobyć nawet 30 tysięcy złotych przy pierwszych trzech depozytach (wymaga to jednak nosa i nie lada umiejętności). Bukmacher na stronie www.Betfan.pl umożliwia też tak zwany „zakład bez ryzyka”, dzięki czemu jeśli nasz pierwszy zakład okaże się nietrafiony i przegrany, zwróci nam jego koszt (do 100 złotych) na saldo bonusowe. Niektóre spotkania żużlowe są w Betfan rozgrywane na żywo, o co jest dość ciężko w przypadku innych bukmacherów.

oferta zakładów na żużel sts
Zakłady bukmacherskie na żużel w STS online

LV Bet

LV Bet to kolejny polski bukmacher (z korzeniami w Katowicach), który w swojej ofercie posiada żużel – jest też jednym z nielicznych, który umożliwia obstawianie go na żywo. Co ciekawe, daje dostęp do ciekawych statystyk, a często i transmisji telewizyjnych, co docenią wielbiciele tego sportu (ciężko jest znaleźć kanał, na którym tego typu rozgrywki byłyby emitowane). Sam bukmacher oferuje przyjazne stawki i stara się pokrywać większość najważniejszych wydarzeń z Europy i Świata.

LV Bet za pośrednictwem swojego bonusu powitalnego daje możliwość odebrania nawet tysiąca złotych – przebiega to na dość nietypowych zasadach, które od razu uczą podstawowych funkcjonalności serwisu (w tym aktywacji mnożnika dla kuponu). Firma daje dostęp do wielu innych bonusów, w tym również do promocji sezonowych – często też czasowo podnosi kursy na wybrane spotkania, w tym również te żużlowe.

Fortuna

Fortuna jest legalnym bukmacherem, który działa na polskim rynku już od przeszło 20 lat, podobnie zresztą, jak wspomniany już STS. Działa zarówno stacjonarnie, jak i Internetowo, w każdej swojej ofercie posiadając właśnie żużel. Przedstawia jedną z najbardziej rozbudowanych ofert związanych właśnie z żużlem, dając dostęp zarówno do zakładów krótkoterminowych, jak i tych długoterminowych. Pokrywa większość popularnych wydarzeń, a także najbardziej liczące się w świecie żużla ligi.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Firma na stronie www.eFortuna.pl daje dostęp do atrakcyjnych bonusów – nowi gracze mogą w niej liczyć na 1000 złotych zależne od pierwszego depozytu, pierwszy zakład bez ryzyka (zwracający nawet 100 złotych w przypadku przegranej), a także 20 złotych na grę. Ta ostatnia kwota związana jest z dołączeniem do atrakcyjnego klubu lojalnościowego, z którego fani żużla – za sprawą szerokiej oferty z nim związanej – mogą wynieść naprawdę bardzo dużo, nie tylko w darmowych środkach na grę, ale też w ekskluzywnych bonusach czy specjalnie dla nich ustalanych kursach na wybrane spotkania,

Czy obstawianie żużla może być opłacalne?

Choć żużel jest dyscypliną sportową, którą śmiało można uznać za niszową i mało popularną, w Polsce i na świecie posiada mnóstwo fanów. Bez wątpienia jest sportem, w którym niesamowite emocje towarzyszą nam od początku, aż do końca kolejnych wydarzeń – i to zarówno pod względem typowo sportowym, jak i typerskim. Obstawianie żużla jest świetną sprawą – zwłaszcza, że można na nim sporo zarobić. Aby jednak to zrobić, należy nie tylko poznać jego podstawowe zasady, ale też na bieżąco śledzić daną ligę i być na bieżąco z wydarzeniami międzynarodowymi, statystykami, portalami informacyjnymi i innymi źródłami wiadomości na jego temat. Żużel posiada jednak na tyle zbitą społeczność, że nie powinno to stanowić dla nas żadnego problemu.

5 / 5. Ocen: 11

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułSuperbet opinie, aplikacja, promocje bukmachera
Następny artykułSłownictwo hazardowe: jakie są najczęściej używane słowa
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.