Hazard to niebezpieczna rozrywka – tylko dla dorosłych

Dlaczego gry losowe są uznawane za rozrywkę tylko dla dorosłych? W końcu gra jak gra, lootboxy dużo się od tego nie różnią, prawda? Jednakże to nie jest takie proste, jakby się to wydawało, dlatego też dziś dowiesz się, dlaczego gry losowe to rozgrywka tylko dla dorosłych.

Zagrożenia

Gry losowe mogą być świetną zabawą, a dla szczęśliwców oznacza również szansę na dodatkowe zarobki, a nawet znaczne wzbogacenie się. Wiele osób na świecie żyje z gry w pokera, ruletki lub zakładów sportowych. Należy jednak pamiętać, że gry losowe stanowią duże zagrożenie dla normalnego funkcjonowania ludzi. 

Jeśli ktoś zauważy stratę pieniędzy, stawia dwa razy tyle co zazwyczaj, co jest poważnym objawem, który może wskazywać, że tacy ludzie mogą być uzależnieni od gier losowych. Jeśli są inne czynniki, na przykład rozważenie, kiedy możesz ponownie zagrać w ruletkę lub u bukmachera. Czasami przejawia się to nawet tym, że jeśli takie osoby są na kwarantannie, to poker online za darmo to ich jedyna ucieczka przed nudą. Często bardzo ciężko jest się rozprawić się z frustracją spowodowaną niepowodzeniem swojego zagrania. Niektórzy nawet pożyczają pieniądze, aby móc kontynuować tą ,,pasję”. Ponadto sprzedaż swoich posiadłości w celu prawdopodobnego zarobienia pieniędzy może oznaczać, że osoba jest bardzo uzależniona od gier losowych

Co, jeśli ktoś jest już uzależniony?

Wymaga intensywnego leczenia pod okiem terapeuty (psychologa) i eksperta medycznego. Skrajnie zaniedbany nałogowiec nie tylko doprowadzi do utraty środków do życia. Często prowadzi to również do rozpadu rodziny, a nawet samobójstwa. Dlatego rola bliskich u uzależnionego jest również bardzo ważna, starając się pokazać mu sposób na pozbycie się gier losowych i wesprzeć go w uczestniczeniu w tych czynnościach. 

Patologiczne granie to powtarzająca się gra która dominuje w życiu człowieka i jest szkodliwa dla wartości i obowiązków społecznych, zawodowych, materialnych i rodzinnych. Definicja ta nie obejmuje nadmiernego uprawiania gier przez osoby z zaburzeniami osobowości. 

Dla wielu osób siłą napędową patologicznego grania jest potrzeba doświadczenia silnego napięcia psychicznego generowanego w grze. Zwycięstwo zwiększy Twoje poczucie siły i zmotywuje Cię do kontynuowania gry. Przegrana prowadzi do spadku samooceny i poczucia kontroli, a często sprawia, że ludzie odzyskują utracone pragnienia, co z kolei pobudza do poszukiwania psychicznego komfortu w kolejnych grach. 

W jaki sposób specjalista stawia diagnozę?

Diagnoza patologicznego grania w gry losowe obejmuje szczegółowe wywiady z osobą podejrzaną o uzależnienie oraz wywiady z bliskimi osoby za zgodą osoby. Osoby najbardziej kwalifikowane do diagnozy to terapia uzależnień lub psychoterapeuci, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni i certyfikowani. W procesie diagnozy bardzo pomocne są specjalne testy i kwestionariusze. 

Czy to jedyny powód, dla którego jest to rozrywka dla dorosłych?

Naturalnie, że nie, chociaż jest to jednym, z głównych powodów. W końcu dzieci nie kontrolują tego, czy mogą się uzależnić w takim stopniu jak dorośli.

0 / 5. Ocen: 0

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułAmazon uruchamia Alexa Print
Następny artykułGdzie poza szkołą wykorzystamy wiedzę matematyczną?
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.