Bonusy powitalne u polskich bukmacherów – gdzie najlepsze?

Bonusy powitalne to coś, z czym zdecydowanie najbardziej kojarzy się każdy bukmacher wszystkim dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z zakładami obstawiającymi. To je polscy bukmacherzy wykorzystują do przekonania ich do siebie – słusznie, bo to one najbardziej oddziałują na ich podświadomość. Jeśli w końcu firma daje więcej na start (w dodatku za darmo), najprawdopodobniej jest tą lepszą i bardziej wartościową. Mimo wszystko jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę są bonusy powitalne i co trzeba zrobić, aby dawane przez nie środki rzeczywiście otrzymać. My w dzisiejszym poradniku dokładnie je prześwietlimy, podpowiadając, z jak z nich skorzystać i jak wycisnąć z nich maksimum.

bonusy bukmacherskie w polsce
Bonusy powitalne u polskich bukmacherów – gdzie najlepsze?

Czym jest bonus powitalny i czego wymaga?

Bonusem powitalnym, jak sama jego nazwa mówi, legalni bukmacherzy nazywają bonus przyznawany użytkownikom bezpośrednio po rejestracji (stąd też całe to „powitanie”). Jest to bonus skierowany wyłącznie do nowych klientów, zazwyczaj zapewniający im atrakcyjniejsze warunki na obstawianie na start i mający przekonać ich właśnie do założenia konta. Dla najlepszych bukmacherów stanowi więc jeden z ważniejszych środków do rywalizowania z innymi, ale przy okazji sposób na skuteczny marketing.

Bonusy powitalne są różne. Choć na ich rodzajach skupimy się za chwilę musimy powiedzieć, że zawsze wymagają spełnienia określonych warunków. Jedne są uzależnione od kwoty pierwszej wpłaty, inne zaś – od tego, za ile postawi się zakład. Każdy z nich jednak przekazuje darmowe środki na specjalne saldo bonusowe. Czym różni się ono od tego głównego? Przede wszystkim tym, że nie można z niego wypłacać środków na konto. To oczywiste – najlepsi bukmacherzy jak STS czy Betclic nie chcą, aby użytkownicy wypłacali bonusowe środki bezpośrednio po ich otrzymaniu. To prowadziłoby do nadużyć. Zamiast tego zmuszają użytkowników do dokonania nimi tak zwanego „obrotu”.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Polscy bukmacherzy definiują obrót jako wydanie środków bonusowych określoną ilość razy, na podanych przez nich warunkach. Jeśli zaś STS daje 1200 złotych od pierwszego depozytu i wymaga trzykrotnego obrotu, trzeba wykorzystać te środki trzykrotnie, a zatem wydać w sumie 3600 złotych. Tak, wymaga to wygrywania. Dopiero po obrocie środki przenoszą się na konto główne i można nimi swobodnie zarządzać. Tak samo działają chociażby bukmacherzy Fortuna czy eWinner.

Jak skorzystać z bonusu powitalnego? – krok po kroku

Korzystanie z bonusu powitalnego nie należy do najbardziej skomplikowanych. Zwłaszcza, że wszyscy najlepsi bukmacherzy bardzo gorliwie do tego namawiają. Aby to zrobić należy:

  1. Zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu – jeżeli interesują nas promocje bukmacherskie to można to zrobić w czasie rejestracji. W większości przypadków jest ona zaznaczona automatycznie – trzeba jedynie zadbać o to, by przypadkowo jej nie odznaczyć.
  2. Spełnić warunek otrzymania środków, a zatem zwykle dokonać wpłaty czy zakupić kupon (zależnie od rodzaju bonusu). Warto zadbać o maksymalne wykorzystanie bonusu – jeżeli bukmacher daje podwojenie pierwszej wpłaty do 1200 złotych, warto wpłacić właśnie tyle. Zwłaszcza że ta oferta jest jednorazowa i później nie będzie można z niej skorzystać.
  3. Dokonać obrotu środkami bonusowymi na określonych przez bukmachera zasadach. Dopiero wtedy możliwe stanie się swobodne zarządzanie nimi.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto zaznaczyć, że bonusy powitalne doskonale współgrają z kodami promocyjnymi. Obie z tych rzeczy są przeznaczone dla nowych klientów bukmachera i obie trzeba wykorzystać przy rejestracji. Nie gryzą się ze sobą i są darmowe, dlatego też warto po nie sięgnąć. Kody promocyjne można zwykle dostać w serwisach zewnętrznych, chociażby tych odpowiadających na pytanie gdzie oglądać mecze za darmo.

Rodzaje bonusów powitalnych

STSFortunaeWinner, ale i wszyscy inni bukmacherzy nieco inaczej konstruują swoją ofertę powitalną. Bonusy u nich wyglądają więc zgoła inaczej. Większość buków korzysta przy tym z ich trzech głównych rodzajów:

ewinner typowanie online
Zakłady bukmacherskie eWinner – nowe bonus dla graczy
  • bonusy od depozytu – bonusy tego typu bazują na naszej pierwszej wpłacie dokonanej po rejestracji. W większości przypadków stanowią jej równowartość. Bonusy tego typu dają najwięcej, ale narzucają najbardziej surowe wymagania związane z odbiorem. Mimo wszystko jednak, zdecydowanie najbardziej przekonują do skorzystania z oferty konkretnego bukmachera;
  • bonusy bez depozytu (freebet) – najmniej wymagający rodzaj bonusu. Operatorzy dają w nim najmniej, ale wymagają zaledwie jednokrotnego wydania środków na typowanie – później można nimi zarządzać w absolutnie dowolny sposób;
  • bonusy typu cashback – dość nietypowe, bo bazujące na na wpłacie i samej rejestracji, a na pierwszym zakładzie. Staje się on „bezpieczny”, co oznacza, że jeżeli okaże się przegrany, bukmacher zwróci nam stawkę za niego (pomniejszoną o podatek) na saldo bonusowe. Będzie można zagrać za nią jeszcze raz i ponownie spróbować swojego szczęścia. Zwykle już z obowiązkiem dokonania obrotu, ale bez konieczności ponownego wpłacania środków na konto.

Uwaga! Zdarzają się również tacy legalni bukmacherzy, którzy dają „wszystkiego po trochu”, oferując każdy z wyżej wspomnianych bonusów.

5 / 5. Ocen: 3

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułTak legalnym bukmacherom upłynął rok 2020. Branża w dobie pandemii
Następny artykułJakie bonusy można zgarnąć z okazji Euro 2020?
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.