Betclic cashout – co to jest i jak działa?

Konkurencja na polskim rynku bukmacherskim jest ogromna – nie zmniejszyła jej w żaden sposób wprowadzona w 2017 roku pamiętna Ustawa Hazardowa, która sprawiła, że chcąc legalnie działać jako bukmacher konieczne jest posiadanie stosownej licencji ze strony Ministerstwa Finansów, osobnej dla usług świadczonych stacjonarnie, a osobnej – dla usług typowo Internetowych. Wychodząc naprzeciw owej konkurencji niektórzy bukmacherzy zdecydowali się na wprowadzenie opcji cash out, bardzo popularnej u bukmacherów poza granicami naszego kraju. Jednym z operatorów posiadających ją w ofercie jest Betclic – czy działa on legalnie i na czym polega ta usługa właśnie u niego? W jaki sposób możemy z niej skorzystać? Na te i na wiele innych pytań ściśle związanych z cash outem w ramach Betclic odpowiemy w tym poradniku.

cashout w betclic polska
Betclic cashout – co to jest i jak działa?

Betclic – czy to legalny bukmacher w Polsce?

Betclic jest operatorem bukmacherskim, który świadczy swoje usługi zarówno stacjonarnie (ale tylko zagranicą), jak i Internetowo. Pochodzi z Anglii, jednak w tym momencie jest firmą czysto francuską – z siedzibą na Malcie, jest w większości operowany z Bordeaux we Francji. Choć budzi to wątpliwości w perspektywie legalności w Polsce, od 2018 roku firma posiada oficjalną licencję Ministerstwa Finansów, obejmującą wyłącznie działalność Internetową. Można więc śmiało korzystać z jego usług, bez jakiejkolwiek obawy co do ich strony prawnej.

Czym jest Cash Out w Betclic?

Cash Out jest usługą bardzo często myloną z tak zwanym cash backiem. Podczas gdy ten drugi polega po prostu na zakładzie bez ryzyka (a zatem zwrocie za pierwszy przegrany zakład), również dostępnym w ramach oferty bonusowej Betclic, cash out polega na przedwczesnym zakończeniu zakładu tuż przed spotkaniem albo nawet w jego trakcie. W tym drugim przypadku wycofać możemy się jednak jedynie do pewnego momentu. Istnieje wiele taktyk korzystania z niego – najprostsza zakłada, że opcja ta pozwala zabezpieczyć nas przed stratą pieniędzy (albo ich części), jeżeli spotkanie nie przebiega po naszej myśli. Druga z kolei polega na wycofaniu się z zakładu nawet przy pozytywnym dla nas wyniku, ale z obawy o to, że może się on odwrócić.

Wysokość wygranej po wcześniejszym zamknięciu kuponu zależy od kilku rzeczy, w tym między innymi czasu do zakończenia wybranego spotkania, aktualnego jego wyniku czy też ilości czerwonych kartek (w przypadku meczu piłki nożnej). Składa się więc na nią wiele czynników, więc decyzję musimy podjąć odpowiednio wcześnie, by móc z tej opcji skorzystać.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jakie kupony w Betclic objęte są opcją Cash Out?

Jako że Betclic stawia na interfejs bardzo przyjazny użytkownikom, również tym początkującym, wszystkie spotkania objęte usługą Cash Out zostały w nim oznaczone specjalną ikonką, która sprawia, że łatwo odróżnić je od wydarzeń bez owej opcji. Cash Out obejmuje zasięgiem:

  • kupony solo
  • kupony combi
  • zakłady przedmeczowe
  • zakłady na żywo

Zalety i wady skorzystania z usługi Cash Out w Betclic

Choć poniżej opisaliśmy dokładnie wszystkie możliwe sytuacje związane ze zdecydowaniem się na skorzystanie z usługi Cash Out w Betclic, warto wspomnieć o plusach i minusach towarzyszących mu. Jedną z największych jego zalet jest możliwość zapobiegnięcia utracie pieniędzy. Jeżeli zdecydujemy się na zamknięcie zakładu odpowiednio wcześnie, wszystkie nasze pieniądze wrócą na konto – im później się na to zdecydujemy (albo im bardziej mizernie będą wyglądać nasze szansę na wygraną), tym mniejszą część naszych środków odzyskamy. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku kuponów akumulacyjnych, w których obstawiamy kilka spotkań jednocześnie.

Jeżeli zatem 5 na 10 obstawionych spotkań zakończyło się dla nas pomyślnie, możemy nie chcieć ryzykować dalej, po prostu zgarniając pieniądze wygrane do tej pory. Jest to też dobra opcja na spotkania, w których wydarzyło się coś niespodziewanego – jeżeli zatem najlepszy zawodnik faworyzowanej przez nas drużyny nagle doznał kontuzji, możemy wycofać się z zakładu, cięższego do pozytywnego dla nas rozwiązania właśnie ze względu na ten nieszczęśliwy wypadek.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Największym minusem rozwiązania, jakie proponuje usługa Cash Out jest fakt, że nie można z niej skorzystać, gdy którekolwiek ze spotkań na naszym kuponie zostało już oznaczone jako przegrane. Ponadto skorzystanie z niej jest możliwe tylko w momencie, gdy kwota wygranej będzie wyższa od wartości naszego zakładu. Jeżeli po zakończeniu spotkania, z którego się wycofaliśmy okaże się, że – mimo naszych obaw – dobrze obstawiliśmy, możemy stracić dużą część postawionych przez nas środków. Również korzystając z usługi cash outu musimy więc być uważni, gdyż niekoniecznie musi ona oznaczać odzyskanie całych postawionych pieniędzy i zgarnięcie wypracowanego do tej pory z rozegranych w ramach kuponu akumulacyjnego wydarzeń sportowych.

Jak oszacować rezultat Cash Outu w Betclic?

Aby móc skorzystać z opcji Cash Out u bukmachera na stronie www.Betclic.pl, najpierw należy się upewnić, że spotkanie sportowe, którym jesteśmy zainteresowani jest objęte tą usługą – poznamy to, jak już wcześniej powiedzieliśmy, po ikonce widniejącej tuż obok jego nazwy. Nie zawsze możemy zamknąć zakład przed właściwym rozstrzygnięciem kuponu – ma na to wpływ kilka podstawowych czynników, przy czym opcja cash out nie jest dostępna przez cały czas. Pojawia się w określonych fazach wydarzenia (często jest aktywna jedynie przez kilka minut) – konieczne jest więc, abyśmy śledzili je na żywo i wykazali się odpowiednim refleksem.

Samo oszacowanie tego, czy warto jest skorzystać z cash outu nie jest trudne i w dużej mierze zależy od aktualnego rezultatu spotkania. Warto wyjaśnić to na podstawie przykładu. Załóżmy więc, że obstawiliśmy mecz Polski z Hiszpanią w ramach Euro 2020. Postawiliśmy przy tym na wygraną Polski po kursie 4.00, stawiając kwotę 200 złotych. Jeżeli już dojdzie do meczu, możemy spotkać się z trzema sytuacjami:

  • Polska przegrywa – jeżeli Polska przegrywa, konieczne dla nas byłoby strzelenie dwóch bramek. Oczywiście, możemy liczyć na to, że nam się to uda – jedna bramka jednak (bardziej prawdopodobna) nic by nam nie dała. Jeżeli więc zdecydujemy się na skorzystanie z opcji Cash Out w serwisie Betclic, stracimy zaledwie 100 złotych (zamiast stracić 200, w przypadku przegranej). W takiej sytuacji jednak, jeżeli naszej reprezentacji udałoby się „niemożliwe” i strzeliłaby dwie bramki, zamiast otrzymać kwotę zbliżoną 800 złotych, stracimy 100 złotych z pierwotnego zakładu.
sts polski bukmacher bonus 29 pln
Kod promocyjny „BETONLINE” na bonus 29 PLN bez depozytu
  • Jest remis – jeżeli jest remis, nasze szanse są większe, niż w przypadku sytuacji, gdy przegrywamy – zwłaszcza, jeżeli do końca spotkania pozostało stosunkowo niewiele. Szanse na to, że przegramy są jednak takie same, jak na zakończenie spotkania remisem i wygraną. Wycofując się z naszego zakładu otrzymamy niepełny jego zwrot, wynoszący około 180 złotych. Stracimy na tym 20 złotych, jednak zarówno w przypadku przegranej Polski, jak i remisu nie otrzymalibyśmy absolutnie nic.
  • Polska wygrywa – choć wszystko idzie po naszej myśli, ale jest (załóżmy) dopiero 65 minuta spotkania, wszystko się jeszcze może zdarzyć, nawet jeśli każda kolejna minuta działa na naszą korzyść. Korzystając z opcji cash out jesteśmy w stanie pozbyć się ryzyka przegranej – dostaniemy powyżej 400 złotych na rękę. Jest to solidna wygrana, jednak jeśli Polska rzeczywiście wygra, zawsze mogłaby być większa (800 złotych).

Wszystkie podane powyżej kwoty są szacunkowe i pełnią rolę przykładu.

Czy warto korzystać z opcji Cash Out w Betclic?

Opcja w Betclic Cash Out daje kuszącą bramkę do tego, aby zgarnąć mniejszą, ale pewniejszą wygraną. Jest ona w stanie uratować nam skórę (oraz przede wszystkim nasze pieniądze), jednak może okazać się, że skorzystamy z niej w momencie, kiedy po prostu nie było to konieczne, a spotkanie potoczyło się zgodnie z tym, czego od początku oczekiwaliśmy, a w związku z tym tracimy możliwość większego zarobku. Najbardziej przydaje się jednak w przypadku kuponów akumulacyjnych, kiedy ostatnie spotkanie zaważy nad całym kuponem, a my nie bardzo chcemy podejmować się ryzyka polegania na nim.

Inni bukmacherzy z opcją Cash Out

Choć Betclic w chwili obecnej jest jedną z firm, u których Cash Out jest najbardziej rozpowszechniony i najlepiej realizowany (a także po prostu przejrzysty – zarówno dla nowego użytkownika, jak i weterana), również inni legalnie działający bukmacherzy dają dostęp do tej usługi. W przypadku wszystkich firm ważne jest, aby możliwość ta była dostępna również w aplikacji mobilnej – wiadome jest bowiem, że nie każdy z nas ogląda mecze przed komputerem, zwłaszcza w przypadku tak ważnych imprez, jak wspomniane w przykładzie powyżej Euro 2020. Z opcji Cash Out (pod nazwą Early Cash-Out) można skorzystać u bukmachera Fortuna w momencie, kiedy na kuponie pojawi się opcja „wypłać”. Oferowana jest ona również przez LV Bet (pod nazwą LV Cash-Out), przy czym informuje o niej tutaj czerwony znaczek cash-out w zakładce „Moje zakłady”, a samo rozwiązanie dostępne jest w przypadku zakładów pojedynczych, przedmeczowych, kombi i live. Również STS posiada w swojej ofercie opcję cash out. Ta nie jest jednak dostępna na kuponach Maxikombi i w ramach bezpiecznego zakładu – można z niej za to skorzystać przy zakładach solo i kombi, jak również przy obstawianiu przedmeczowym i na żywo.

Czy cashout w Betclic jest opłacalny?

W chwili obecnej coraz więcej legalnie działających polskich bukmacherów wprowadza do swojej oferty opcję Cash Out. Jest ona świetna dla nas z perspektywy obstawiających, gdyż pozwala nam uniknąć przegranej w momencie, kiedy jeszcze przed danym wydarzeniem byliśmy przekonani o innym rezultacie czy stylu gry faworyzowanej przez nas drużyny / zawodnika (w zależności od sportu, który obstawiamy). Musimy jednak pamiętać, aby do korzystania z tej opcji podchodzić w sposób jak najrozsądniejszy, starając się unikać rozwiązań, które mogłyby okazać się dla nas niekorzystne. Nie zapominajmy bowiem, że sport jest nieprzewidywalny, a często wyniki spotkań mogą się diametralnie zmienić w przeciągu zaledwie kilku minut. Mimo wszystko jednak traktujmy cash out jako koło ratunkowe, dzięki któremu będziemy w stanie uniknąć poważniejszych strat.

5 / 5. Ocen: 4

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułSłownictwo hazardowe: jakie są najczęściej używane słowa
Następny artykułProgramy lojalnościowe polskich bukmacherów – jak z nich korzystać?
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.