Amazon uruchamia Alexa Print

Dzięki nowoczesnym technologiom mamy teraz niejedno najlepsze kasyna dla graczy jak Total Casino online w których hazard jest legalny, nowe smartfony, systemy inteligentnych domów. Zwłaszcza te ostatnie stają się z roku na rok coraz ciekawsze. Według najnowszych informacji Amazon w ramach głównego programu wprowadza na rynek nową funkcję Alexa Print, czyli sposób drukowania list, przepisów, gier i treści edukacyjnych za pomocą głosu.

Drukarka na wyciągnięcie… głosu

Wprowadzony kilka lat temu przez Amazon system Alexa może teraz kontrolować nasze drukarki. Amazon ogłosił bowiem uruchomienie nowej funkcji drukowania z obsługą Alexy, która umożliwia właścicielom urządzeń Echo używanie poleceń głosowych do drukowania różnego rodzaju elementów. Możemy zatem z polecenia Alexy drukować listy rzeczy do zrobienia, listy na zakupy, przepisy kulinarne, kalendarze tygodniowe, treści edukacyjne dla dzieci, jak i nawet wybrane gry typu Sudoku lub krzyżówki. Nowa funkcja już teraz działa z każdym urządzeniem Echo drugiej generacji lub nowszym, a także z wieloma zgodnymi z IPP drukarkami od HP, Brother, Canona i Epsona.

Ciekawym rozwiązaniem w nowej funkcji jest to, że niektóre treści do druku pochodzić będą od samej Alexy, która specjalnie dla nas wydrukuje listę rzeczy do zrobienia lub listę zakupów. Możemy jednak skorzystać z o wiele większej gamy poleceń. Jeśli powiemy choćby: Alexa, wydrukuj przepis na sernik na zimno, to system automatycznie znajdzie dla nas taki przepis i wydrukuje go na kartce papieru. Jednak system jest dopiero w początkowym rozwoju, więc należy nastawić się na sporo błędów czy nie do końca potrzebnych dla nas informacji. Alexa bowiem nie zawsze znajdzie dla nas przepis, gdyż zamiast niego może choćby wydrukować listę przepisów do przejrzenia w sieci.

Zdaniem twórców świetnie za to Alexa Print sprawdzi się w przypadku edukacji. Może zostać wykorzystana do drukowania zadań domowych, pomocy naukowych dla dzieci. Nie da się ukryć, że może być niezwykle przydatna w przypadku programu nauczania na odległość, zwłaszcza w momencie, jeśli zajdzie kolejna potrzeba zdalnego nauczania dzieci w dobie pandemii.

Już teraz funkcję Alexa Print możemy włączyć głosowo lub skonfigurować w aplikacji Alexa, wybierając opcję „Dodaj urządzenia”, a następnie opcję „Drukarka”. Po każdorazowym nawiązaniu połączenia Alexa otrzymuje informacje o poziomie atramentu lub tonera i może nam automatycznie przypomnieć o niskim poziomie zapasów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub głosu. Te powiadomienia są domyślnie włączone, jednak możemy je sobie wyłączyć z poziomu aplikacji.

Już teraz Amazon ma ofertę promocyjną dla użytkowników Alexy, którzy mogą automatycznie zamówić atrament lub toner ze sklepu Amazon z 10% rabatem. Ta opcja umożliwia nam automatyczne otrzymywanie nowych materiałów eksploatacyjnych, gdy aktualne się nam wyczerpią. Dzięki temu Alexa Print nie tylko pomoże nam w łatwym drukowaniu rzeczy, lecz także może być pomocą w codziennych sprawach, edukacji.

Alexa i spore problemy

Na początku sierpnia tego roku wyszło na jaw, że Alexa posiadała sporo luk, które umożliwiały hakerom przejęcie kontroli nad systemem inteligentnego domu. Wedle danych nawet ponad 200 mln urządzeń od Amazona mogło znaleźć się na celowniku hakerów. Według zaprezentowanych danych niektóre subdomeny Amazonu i Alexa były podatne na ataki typu Cross-Origin Resource Sharing (CORS) oraz Cross Site Scripting (CSS). Osoby niepożądane dzięki łatwym działaniom mogły zatem uzyskać token CSRF, a następnie w imieniu użytkownika wykonywać działania. Badacze, którzy wykryli ten problem, mogli wykonać na kontach użytkowników takie działania jak: instalowanie aplikacji, podmienianie komend do aplikacji, usuwanie zainstalowanych umiejętności, pobranie danych osobowych czy też historii poleceń głosowych.

Problem został zgłoszony w czerwcu, a w sierpniu Amazon poinformował, że został naprawiony w całości. Nie wiadomo jednak, ile osób mogło paść ofiarą wybranych hakerów.  

0 / 5. Ocen: 0

Aktualna oferta darmowych bonusów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.Betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Poprzedni artykułCzy bonus bez depozytu to dobry wybór?
Następny artykułHazard to niebezpieczna rozrywka – tylko dla dorosłych
Gdzie najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie online? Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ciekawych promocji i darmowych bonusów. Z kodem promocyjnym "BETONLINE" na graczy czeka jeszcze więcej korzyści.